هدایت به بالای صفحه

چطور با ایجاد اشتیاق به موفقیت برسیم؟

پیش  از این گفتیم که برای رسیدن به موفقیت نیاز به دانستن هیچ رازی ندارید بلکه باید راه را بدانید

موفقیت راز ندارد راه دارد

راه رسیدن به موفقیت در این است که شما اشتیاق رسیدن به یک هدف یا همان خواسته تان را در خودتان ایجاد کنید. اما اکنون سوال این است که چطور می توان ، در خود اشتیاق ایجاد کرد؟

یکی از موتورهای اصلی در رسیدن به موفقیت و کشف استعداد رسیدن به اشتیاق لازم است. وقتی شما هدف داشته باشید به راحتی می توانید وارد عمل شوید و نقشه راه برای شما مشخص است. دیگر سردرگم نمی شوید.

پیش از هر کاری، شما باید بررسی کنید در شرایط کنونی زندگی تان نسبت به کدام جنبه های زندگی تان شور و اشتیاق کافی دارید. اگر صبح ها به سختی از خواب بیدار می شوید و دوست ندارید سر کلاس یا محل کارتان بروید، این نشان می دهد که مشتاق به انجام آن کار نیستید.

حالا باید در درون خودتان جستجو کنید و چیزهایی که نسبت به آن ها اشتیاق زیادی دارید، پیدا کنید. شاید شما عاشق نقاشی کشیدن هستید یا نواختن گیتار به شما حس خوبی بدهد یا حتی دانشجوی رشته حقوق باشید اما عاشق ادبیات…

در هر وضعیتی قرار دارید، اگر به دنبال کارهای مورد علاقه خود بروید، کیفیت زندگی تان از این رو به اون رو خواهد شد.

انجام کاری که همراه با اشتیاق است، به شما انرژی زیادی می دهد و می تواند حتی نام شما را در تاریخ ماندگار کند.

البته به این نکته نیز توجه کنید که گاهی ما کاری را با اشتیاق شروع می کنیم و بعد از چند روز یا چند هفته و گاهی حتی چند سال دیگر خبری از شور و شوق اولیه نیست.

شاید شما از آن دسته آدم هایی هستید که رشته تحصیلی، شغل، همسر، محل زندگی و غیره را طبق علاقه خود انتخاب کردید اما حالا خبری از آن همه اشتیاقی که قبلا داشتید نیست و احساس نارضایتی می کنید… خب راهکار چیست؟

در این شرایط می توانید از این راهکارها استفاده کنید :
• زمانی کوتاه برای استراحت اختصاص دهید

گاهی ما در مسیر رسیدن به رویاهایمان زیاده روی می کنیم و توجهی به روح و روان خود نداریم.

یک سفر کوتاه به طبیعت یا استراحت در خانه یا ملاقات با افراد مورد علاقه مان می تواند ریکاوری خوبی برای برگشتن به روزهای اوج باشد تا بتوانیم دوباره مشتاقانه به مسیرمان ادامه دهیم.
• فراموش نکنید اشتیاق برای موفقیت لازم است اما کافی نیست.

شما باید همراه با اشتیاق، استقامت و تهعد نیز داشته باشید.
• اگر مشکلی برایتان پیش آمده و به بن بست رسیدید، با خودتان صادق باشید

پاسخ را در درونتان جستجو کنید؛ شاید شما اشتیاق دارید اما اعتماد به نفس ندارید.
ترس از شکست و عدم اعتماد به نفس می تواند حتی اشتیاق شما را هم بدزدد‌. پس سعی کنید ریشه مشکل را پیدا کرده و آن را برطرف کنید.

برای همه شما زندگی پر از اشتیاق و حال خوب آرزو دارم؛ البته من همیشه معتقدم حال خوب ساختنیست نه یافتنی. پس امیدوارم با اشتیاق و اعتماد به نفس به دنبال رویاهای‌تان بروید و حال خوب برای خود بسازید.


نویسنده : گروه همدلی
برچسب :