هدایت به بالای صفحه

قانون جذب با راهکار ساده شکرگزاری

شکرگزاری در قانون جذب، سپاسگزاری در قانون جذب، سپاسگزاری

شکرگزاری یکی از اصول مهم برای موفقیت در تمام زمینه هاست؛ زیرا این مورد توصیه بسیاری از افراد موفق مثل کوین ترودو ، راندا برن ، بیل گیتس و… بوده است.

تقریبا اغلب افراد موفق ما را به شکرگزاری و سپاسگزاری در زندگی توصیه کرده اند و آنرا به عنوان یکی از رازهای موفقیت در قانون جذب معرفی کرده اند. بنابراین اگر قصد دارید با استفاده از قانون سپاسگزاری وارد دنیای افراد موفق شوید، این مقاله از وبسایت جادوی باور را مطالعه کنید.

شکرگزاری یا سپاسگزاری چیست؟

 

مقصود ما از این سوال، معنای تحت اللفظی این دو کلمه نیست؛ بلکه منظور ما، شکرگزاری در قانون جذب و موفقیت است.اینکه به دلیل دارایی‌ها و استعداد‌های خود از خداوند و زندگی سپاسگزاری کنیم، قدم مهمی را در راه قانون جذب برداشته ایم.

بگذارید در مقیاس کلی به این قضیه نگاه کنیم. اگر سپاسگزاری را در تک تک لحظات زندگی خود لحاظ کنیم، درواقع عملی شایسته انجام داده ایم که عکس العمل آن، نتیجه‌هایی است که آرزوی آنها را داریم.

اگر قدرشناسی را به عنوان یک قانون در زندگی خود وارد کنیم، خواهیم توانست تمام چیزهایی که آرزو داریم را از قانون جذب بدست آوریم. درواقع شکرگزاری به ما کمک خواهد کرد تا حال خوبی به دلیل دارایی‌های خود داشته باشیم و هر روز به فکر افزایش این دارایی‌ها باشیم؛ تا اینکه به موفقیت اصلی خود برسیم.

دارایی‌هایتان را بشناسید!

بدیهی است که بدون داشتن شناخت کافی از سرمایه‌ها و دارایی‌های خود نمی‌توانید سپاسگزار باشید. بنابراین قبل از انجام هر مرحله‌ای لازم است تا دارایی‌های خود را بشناسید. برای شروع یک قلم و کاغذ بردارید و استعداد‌های ذاتی و بارز خود را یادداشت کنید. سپس موفقیت‌ هایی که تا کنون کسب کرده‌اید یا حتی سرمایه‌های مادی خود را روی کاغذ بنویسید. هر چیزی که فکر می‌کنید به عنوان سرمایه، دارایی و استعداد در زندگی شما وجود دارد را یادداشت کنید.

سپس لازم است تا این دارایی‌ها را اولویت بندی کنید. سرمایه‌های مهم خود را در راس دفترچه و سرمایه‌ها و دارایی‌های کم ارزشتان را در نقاط پایین کاغذ یادداشت کنید. پس از انجام این کار، جملاتی درباره سرمایه‌های خود بنویسید. این جملات می‌توانند در قالب‌های زیر باشند:

یادداشت‌هایتان را تکرار کنید!

لازم است تا هر روز در تمام لحظات زندگی، داشته‌های خود را مرور کنید و آنها را در ذهن خود تکرار کنید. اگر هنگام مطالعه یادداشت‌های خود از قوه تخیل‌تان بهره برده و تاثیر دارایی‌ها روی موفقیت‌تان را به صورت یک فیلم در ذهن خود تجسم کنید، بیشتر و بیشتر در قانون جذب موفق خواهید بود.

توجه کنید که تنها مطالعه یادداشت‌ها و نگاه کردن به دارایی‌های مکتوب راهکار نخواهد بود؛ بلکه باید آنها را با استفاده از قوه‌ی خلاقیت یا تجسم، بهتر و زیباتر احساس کنید.

تکرار پی در پی شکرگزاری به طور شگفت انگیزی میزان کارایی‌تان را در کار و پیشروی در مسیر موفقیت افزایش خواهد داد. همچنین این کار تاثیر فوق العاده‌ای در افزایش حس مثبت اندیشی و موفقیت در روابط دارد.

 به شکرگزاری عمل کنید!

عمل به سپاسگزاری در گرو پرسیدن سوالاتی از خودتان است.

سوالاتی مانند:

پرسش این سوالات از خود می‌تواند شما را به سمت بهره گیری از استعداد‌ها در جهت موفقیت سوق دهد.

این سوالات به عنوان یک بانک انگیزشی مناسب عمل می‌کنند؛ چرا که شما را ضمن به یاد آوردن سرمایه‌ها و دارایی‌های خود، به سمت استفاده از این موارد سوق می‌دهد.

به دنبال راه‌هایی باشید که شما را در چگونگی استفاده از استعداد‌ها برای رسیدن به موفقیت، یاری دهند. این بسیار مهم است که به کارآمد بودن استعداد‌ها و دارایی‌های خود در زمینه موفقیت و رسیدن به آرزوها پی برده و از آنها استفاده کنید.

همیشه در حال کشف کردن باشید‍!

احتمال اینکه در مرحله اول دچار خطا شده و استعداد‌های مهم خود را از یاد برده باشید، بسیار زیاد است. به محض اینکه دارایی با ارزشی در خود دیدید، به برگه مرحله اول اضافه کنید و آنرا وارد پروسه شکرگزاری خود کنید. برای کشف هرچه بهتر استعداد‌ها و دارایی‌هایتان، می‌توانید به اثرات مثبتی که از خود به جای گذاشته‌اید نگاه کنید و منشا این اثرات مثبت را بیابید. برای مثال می‌توانید به کارنامه درخشان تحصیلی خود بنگرید و از خود بپرسید: چه استعدادی در من باعث کسب این نمرات شده است؟

کشف پی در پی دارایی‌هایتان می‌تواند علاوه بر افزایش خودشناسی، شکرگزاری شما را گسترده‌تر و احتمال رسیدن به موفقیت را در شما چند برابر کند. همچنین می‌توانید برای کشف بیشتر استعداد‌های خود، از دیگران کمک گرفته و نظر آنها را درباره ویژگیهای مثبت خود بپرسید. نکات مثبتی که آنها از شخصیت شما می‌گویند می‌تواند منشا خوبی داشته باشد که به دارایی‌ها و استعداد‌های شما مربوط است.


نویسنده : گروه همدلی
برچسب :